Ceramika i biżuteria - jak to się ze sobą łączy?

Ceramika i biżuteria - jak to się ze sobą łączy?

Świat nieustannie zmienia się i idzie naprzód, a rozwój i nowe odkrycia nie byłyby możliwe, gdybyśmy nie przełamywali schematów. Nic dziwnego, że także w projektowaniu biżuterii zrywam z szablonami i podążam ścieżką jeszcze niewydeptaną. Sięgam po to, co nieoczywiste, tak jak ceramika w biżuteryjnej formie, która umożliwia koncentrację na wydobywaniu piękna osób ją noszących, aby je pokazać i zamanifestować za pomocą sztuki i designu.

Nieoczywisty wymiar biżuterii artystycznej

Wszyscy kochamy i cenimy biżuterię ze złota i srebra, a najlepszymi przyjaciółmi kobiet są diamenty. Pozwólmy, by głos zabrała ich siostra – glinka – tak ceniona przez tysiąclecia i przeze mnie za swe walory użytkowe, matka tysiąca kafli, rzeźb, mis i dzbanów, doczekała się nobilitacji – dopieszczona i oszlifowana niczym drogocenny kamień zagościła w biżuterii tworzonej w mojej pracowni.

Nastąpiło to z chwilą, gdy zauważyłam, że biżuteria ceramiczna w niczym nie ustępuje klasycznym ozdobom. Co więcej, ceramiczne wisiory, naszyjniki czy kolczyki potrafią szybko narobić sporo zamieszania, chociaż proces ich powstawania jest długi i powolny. Wykonywana ręcznie biżuteria nie lubi pośpiechu, ale ceni dokładność i skupienie. Każdy etap jej tworzenia, począwszy od projektu, poprzez formowanie za pomocą rzeźbienia, szkliwienie, malowanie i kolejne etapy wypalania oraz oprawianie w srebro wymaga bardzo dużej uwagi. Musimy z moim wiernym zespołem znosić jej „kaprysy i humory”, nie toleruje uchybień, ale dla niespotykanego nigdzie indziej blasku i efektu malarskiego warto się trudzić. Wykonanie jej wymaga czasu, staranności, precyzji, dlatego dzięki takiemu zaangażowaniu udało się wypracować oryginalną, własną technikę reliefu ceramicznego, która stała się znakiem rozpoznawczym biżuterii Gulbierz, co czyni ją biżuterią autorską.

Tak tworzymy biżuterię artystyczną, która niczego nie naśladuje, ale mamy nadzieję, że porywa. Jej sekretem są projekty czerpiące inspiracje ze świata przyrody, malarstwa wielkich mistrzów, architektury i sztuki współczesnej, która uosabia się w wykonywanych kolekcjach. Kreatywne połączenie ceramiki z innymi materiałami, przede wszystkim ze srebrem, jak również z bursztynem, a ostatnio z kamieniami półszlachetnymi, zachęca miłośniczki oryginalnego designu i prawdziwego rzemiosła, a nas obliguje do szukania nowych rozwiązań.

Sygnowane marką Gulbierz naszyjniki, broszki i pierścionki lśnią zarówno w świetle słonecznym, jak i w blasku świec. Połysk biżuterii ceramicznej to także zasługa szkliw, złota, a nawet platyny, którymi hojną ręką ozdabiamy każdą sztukę biżuterii powstającą w naszej artystycznej pracowni w Gdańsku. Lśnią również za sprawą użytego do oprawy srebra, które uwypukla kontrastowe, ekspresyjne kolory w wisiorach, bransoletach i koralach oraz wydobywa szlachetną kobiecość naszych klientek. Czasami dodajemy bursztyn – bałtycki skarb, ocieplając jego barwą nasze kompozycje. Poświęcenie i pasja sprawiają, że spod naszych rąk wychodzą unikatowe egzemplarze cieszące swą estetyką oczy i zachęcające do noszenia, aby podkreślić kobiecą urodę i nieco ukoić duszę. Taką mamy nadzieję, bo po to tworzymy.

Biżuteria ceramiczna to więcej niż ozdoba

Biżuteria ręcznie robiona z ceramiki powstaje z atencją. Elementy wykonane z ceramiki połączonej ze szlachetnymi materiałami ujęte w oryginalny kształt sprawiają, że nosząca je kobieta znajduje się w centrum uwagi otoczenia. Jednak lojalnie uprzedzamy: artystyczna biżuteria ceramiczna nie będzie kolejnym dodatkiem do damskiej garderoby, ona sama w sobie jest kreacją i tworzy unikatowy styl.

Razem z nią każda pani może pokonać swoje ograniczenia. Biżuteria z ceramiki często staje się talizmanem dla noszącej ją kobiety. Nie goniąc za modą, idąc pod prąd, można odkryć własną niezależność manifestującą się w oryginalnym stylu. Biżuteria ze złoconą ceramiką uwalnia od trudności stylizacji na co dzień, ponieważ dzięki swojej różnorodności pasuje do pracy, na spotkanie, przyjęcie i na telekonferencję. Nasza biżuteria nigdy nie przestaje być modna, ponieważ nie można jej jednoznacznie przypisać do żadnej kategorii. Mamy nadzieję, że noszenie biżuterii Gulbierz wydobywa wrażliwość na piękno, pobudza kreatywność i pozwala na niczym nieograniczoną zabawę formą, kolorem i stylem.

Coco Chanel twierdziła, że: „Moda przemija, styl pozostaje” – zgadzamy się i dopowiadamy: Moda przemija, ale biżuteria trwa z nami. I zostanie długo po nas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl