Zasady użytkowania

 

Charakterystyka produktów - Handmade

Produkty prezentowane w sklepie Gulbierz wykonywane są ręcznie z wykorzystaniem autorskiej techniki ceramicznego reliefu pokrytego metalami szlachetnymi, takimi jak złoto i platyna. Ten sposób pracy łączy w sobie rzeźbę i malarstwo oraz sprawia, że w każdym przedmiocie widoczne są pociągnięcia pędzla i użycie narzędzi rzeźbiarskich.

Przy wykonywaniu produktów zastosowano autorską ceramikę, srebro, mosiądz, stal, bursztyn, kamienie półszlachetne, tworzywa i materiały delikatne takie jak: jedwab, tkaniny i skóra. Niektóre projekty wykonane zostały przy użyciu elementów pochodzących z recyklingu noszących oznaki czasu i używania. Wszystkie te komponenty składają się na unikatowe produkty, których nieodłączną cechą jest nieregularność i widoczne znamiona ręcznej pracy, które potrzebują uważnego traktowania.  

Dokładamy wszelkich starań, aby projekty były jak najbardziej wytrzymałe, jednak biżuteria jest delikatna i wymaga odpowiedniego użytkowania.

Oto kilka zasad, dzięki którym, biżuteria dłużej zachowa swoje walory.

 

Przechowuj w opakowaniu

Do każdego zakupu otrzymują Państwo specjalne pudełko do przechowywania biżuterii. Opakowanie zapewnia skuteczną ochronę przed światłem, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Unikaj kontaktu z chemikaliami

Przy użytkowaniu biżuterii należy uważać na kontakt z chemikaliami, a w szczególności z perfumami i kosmetykami, których używa się, na co dzień. Wskutek kontaktu z chemikaliami biżuteria może zmieniać swoją barwę, a także stać się bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne.

 

Chroń przed wodą i wilgocią

Ceramika, bursztyn, kamienie półszlachetne, srebro, mosiądz i inne metale wskutek kontaktu z wodą tracą swoje właściwości, takie jak kolor, poler i błyszczenie. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o zdejmowaniu biżuterii przy każdym kontakcie z wodą. Z czasem, nawet przy prawidłowym użytkowaniu biżuteria będzie nabierać szlachetnych barw spatynowanego srebra i złota. Jest to naturalny proces, który zachodzi w rezultacie reakcji metali z powietrzem. Natomiast użyte w ceramice szkliwa i elementy metalizowane dopiero po dłuższym czasie uzyskają efekt vintage, który dodatkowo nada unikatowego charakteru biżuterii marki Gulbierz.

 

Pamiętaj, że to produkt delikatny

Biżuteria jest produktem delikatnym, podatnym na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zdarzenia losowe. Przy użytkowaniu należy pamiętać o uważnym obchodzeniu się z nią, a w szczególności o zdejmowaniu biżuterii przed wykonywaniem prac domowych, uprawianiem sportu, czy przed pójściem spać.

 

Czyszczenie i konserwacja

Jak każdy produkt, biżuteria wymaga od czasu do czasu odpowiedniej pielęgnacji i czyszczenia. Przez kontakt z powietrzem i ciałem następuje proces utleniania metali. Dlatego powinno się przecierać i konserwować biżuterię najlepiej delikatną włókniną, która jest do biżuterii specjalnie przeznaczona.

 

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl