Ciekawe pomysły na wykorzystanie bursztynu w biżuterii

Ciekawe pomysły na wykorzystanie bursztynu w biżuterii

Bursztyn jest bardzo uniwersalnym dodatkiem - z powodzeniem można nosić go do pracy, na uczelnię, na spotkanie z przyjaciółką, randkę, sobotnią imprezę, przyjęcie urodzinowe, wesele, ślub, chrzciny i wiele innych okazji! Dodaje stylu, kobiecości i pewności siebie, a niektórzy wierzą, że posiada właściwości lecznicze oraz terapeutyczne. 

Bursztyn - pradawna ozdoba 

Bursztyn (jantar, amber) – jego polska nazwa pochodzi od słowa Bernstein, co z języka niemieckiego oznacza płonący kamień. Jest on twardą kopalną żywicą drzew iglastych, sporadycznie również żywicujących liściastych drzew z grupy bobowców. Wielu ludzi może zaskoczy fakt, że bursztyn istnieje od początku życia na kuli ziemskiej. Bursztyn był i nadal jest surowcem niezwykle cennym i popularnym w całej Europie. W Polsce funkcjonowało bardzo dużo pracowni bursztynu, w szczególności na terenie Gdańska. 

Biżuteria z bursztynu zaczęła cieszyć się popularnością nieco później - najpierw na dworach królewskich i w domach arystokracji królowały bursztynowe sekretarzyki, szkatułki, mozaiki, figurki i inne drobiazgi. Ludzie wierzyli często w ich niezwykłą moc. 

Najciekawsze pomysły na zastosowanie bursztynu w biżuterii

Liczba zastosowań bursztynu w biżuterii jest nieograniczona - a raczej należałoby powiedzieć: może być ograniczona jedynie naszą wyobraźnią i kreatywnością! Jak wiadomo, bursztyn najczęściej można spotkać w różnego rodzaju wisiorach i koralach. Równie często wykorzystuje się go w bransoletach i pierścionkach. Wymieniamy kilka bardziej nietuzinkowych propozycji na wykorzystanie tego niezwykłego i pięknego tworu przyrody. 

  • bursztynowa obrączka - ta rzadko spotykana ozdoba może zostać pięknym symbolem miłości i małżeństwa; nie dość, że bursztynowe obrączki wykańczane np. srebrem prezentują się przepięknie i nietypowo, to jeszcze niosą ze sobą wartość symboliczną: tak jak bursztyn, miłość przetrwa wiecznie 

 

  • bursztynowe kolczyki w nowoczesnym stylu - bursztynowe kolczyki także cieszą się popularnością, jednak najczęściej są to modele wiszące, które mimo swej urody i szlachetności, czasem miałoby się ochotę zastąpić czymś bardziej na czasie: warto wtedy rozejrzeć się za najmodniejszymi w ostatnich latach dużymi kolczykami-kołami!

 

  • nietypowe i kreatywne wzory - bursztyn może przybierać wiele kolorów, nie tylko żółty, miodowy i brązowy: czasem tzw. tradycyjny kolor bursztynu może zostać zastąpiony bursztynem czerwonym, zielonym, niebieskim, czarnym, mlecznobiałym i (bardzo rzadko) bezbarwnym; bywa też i tak, że jedna bryłka jantaru łączy w sobie kilka kolorów oraz matowość z przezroczystością; wybór biżuterii o nietypowym dla bursztynu kolorze i wzorze jest sprawdzonym przepisem na pomysłowe wykorzystanie bursztynu w swojej codziennej i wyjściowej stylizacji oraz na podkreślenie urody.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl